Валютні депозити внески

Про що мовчать рекламні буклети?
Сьогодні Ощадбанк Росії пропонує вкладникам валютні депозити 5 доларових і 5 ЄВРО видів внесків з 20 умовами кожен.
Відповідно до Статті 217/27 розділу УШ Податкового кодексу РФ доходи у вигляді відсотків, що отримуються платниками податків по внесках в банках, що знаходяться на території РФ, не оподатковуються в межах:

  • по рублевих внесках в межах сум, розрахованих виходячи із ставки рефінансування Центрального банку РФ, що діє;
  • по внесках в іностраннойвалюте - не перевищуючи 9 відсотків річних!

Процентні ставки по валютних внесках Ощадбанку Росії в основному завжди нижче за ставки, обумовлені Податковим кодексом, що вигідно і зручно тільки банку. Немає відрахувань податків - немає проблем, а доходи банку від низьких ставок тільки ростуть. Найбільш висока ставка Ощадбанку по доларових внесках склала тільки 7,5%, що на 1,5 пункту нижче за ставку оподаткування.
Аналізуючи валютні внески (депозити) Ощадбанку Росії можна зробити наступні висновки:

  • з іноземної валюти приймаються у внески тільки долари або євро;
  • курс валюти по вище позначених валютах (валютні внески) пов'язаний з відсотками. Якщо відбувається зміна курсу однієї валюти те, як би “автоматично” міняється курс і інший, а процентні ставки Ощадбанку, встановлені як для доларових, так і для євро внесків однакові, що ставить банк завжди у виграшну позицію. Втрата курсової різниці по одній валюті, компенсується доходом по курсовій різниці від іншої валюти. Виключення - процентна ставка Ощадбанку по депозитному рахунку “До запитання”.
  • процентні ставки плануються нижче за рівень інфляції, що з часом знецінює внески. Так, наприклад, рівень інфляції за 2005 рік склав близько 11%, самаявисокая процентна ставка Ощадбанку по валютних внесках 7,5%, і це тільки по двох внесках. Грубо кажучи, за 2005 рік валютні депозити (внески) знецінилися на 3,5 пункту.
  • процентні ставки по валютних внесках Ощадбанку завжди нижчі за ставку рефінансування, встановлюваній Банком Росії. При ставці рефінансування на кінець 2005 року в 12% найвища процентна ставка по валютних депозитах - 7,5%.
  • Процентні ставки в основному нижче, ніж ставки інших коммерчеськіхбанков.

В своїх рекламних буклетах, Ощадбанк Росії не завжди освячує періодичність нарахування відсотків і наявність капіталізації відсотків по валютних внесках, що може вплинути понизити прибутковість вибраного вами внеску. До оформлення внеску уточните це питання. Свого часу, будучи упевненою, в тому, що Ощадбанк нараховує відсотки щомісячно і зараховує їх до основного внеску, була сильно розчарована, вивчивши проект договору. При достатньо низьких відсотках по валютних внесках, нарахування відсотків і капіталізація по ним здійснюється Ощадбанком не завжди по класичній схемі, і це треба враховувати.
Давайте розглянемо на прикладі: беремо валютний внесок “Особливий Ощадбанку Росії” в сумі 300 000,00 крб., термін по внеску - 1год і 1 місяць, ставка - 6,5 %. Нарахування відсотків і їх капіталізація проводиться поквартально. При поквартальному нарахуванні відсотків і їх капіталізації сума доходу складе 19980,48 крб. а при щомісячній капіталізації відсотків, можна було биполучить дохід в сумі 21 825,39 крб. Тобто, могло бути більше на 1 844,91 крб. Перевіряйте це при виборі виду внеску.
Враховуючи політику Центрального банку на зміцнення рубля, можна припускати, що значного зростання курсу валют не буде, отже, і доходів від курсової різниці валютні депозити (внески) не дадуть. Так, наприклад, курс долара в 2005 році крутився у відмітки 27-28, і банківські депозити обмежилися доходами тільки від відсотків. Бути патріотом рублевих депозитів в 2005 році виявилося вигіднішим. Доларові депозити (внески) Ощадбанку, приймалися банком по дуже низькій ставці. Найвища ставка по валютному внеску складає 7,5%, по рублевому - 9-10 % “річних”. Ще втрати грошей при конвертації і при зниженні курсу валюти нижче за те, по якому була придбана валюта.
Для людей, не схильних до ризику і гри на курсах валют, внески краще тримати в рублях, а долари і євро хороші тільки для поїздок за кордон.
Перш ніж ви ухвалите рішення оразмещенії валютних внесків в Ощадбанку, рекомендую вам ознайомитися з даною послугою в інших банках. Умови можуть виявитися принаднішими.

Джерело: bankirsha.com


0 Відгуків на “Валютні депозити внески”


  1. Немає коментарів

Залишити відгук